Dzienne dystanse pokonywane samochodem często nie robią na nas wrażenia. A czy zastanawiałeś się, ile kilometrów/mil przejeżdżasz rocznie autem? Nie dziw się, jeśli po sprawdzeniu stanu licznika okaże się, że objechałeś Ziemię dookoła albo pokonałeś dystans połowy równoleżnika. Dopiero dokładne wyliczenia uświadamiają nam, jak długie trasy przejeżdżamy. A teraz pomyśl, ile pieniędzy zostałoby w Twojej kieszeni, gdybyś tę trasę pokonał z instalacją gazową…Z pomocą naszego kalkulatora oszacujesz, po jakim czasie inwestycja w montaż instalacji autogaz LPG&CNG Ci się zwróci. Użytkownicy marki Zenit cenią sobie fakt, że czym więcej jeżdżą, tym więcej oszczędzają!

Zwracamy uwagę na słowo ‘inwestycja’. Montaż to nie koszt. To dobrze zainwestowane pieniądze, które szybko procentują!

Z racji mniejszej kaloryczności paliwa LPG od Pb, w poniższym kalkulatorze przyjęte jest, że instalacja gazowa w aucie z pośrednim wtryskiem benzyny spali w litrach ok. 15% więcej  gazu niż benzyny, instalacja gazowa w aucie z bezpośrednim wtryskiem benzyny spali do 20%  benzyny w całości zużytego paliwa, a instalacja gazowa w aucie z silnikiem diesla  spali do 20%  benzyny w całości zużytego paliwa (w tym przypadku nie uwzględniono kosztów montażu).

( PLN )
( PLN )
( km )
( l )
( l )

W obliczeniach przyjmuje się średni koszt montażu instalacji gazowej wynoszący 2500 zł. Kurs dolara: 3.82 zł, kurs euro: 4.33 zł.
Przyjmuje się zużycie gazu o 15% większe niż zużycie benzyny.
Nie uwzględniono minimalnej ilości benzyny niezbędnej do poprawnego działania instalacji.

( PLN )
( PLN )
( km )
( l )
( l )
( l )

W obliczeniach przyjmuje się średni koszt montażu instalacji gazowej wynoszący 3500 zł. Kurs dolara: 3.82 zł, kurs euro: 4.33 zł.
W systemie zastosowano unikalną strategię umożliwiającą płynną regulację dawki benzyny w czasie pracy na gazie w zakresie od 5 do 100%. Dzięki niej wtryskiwacze benzynowe pracują w całym zakresie pracy silnika, dawka benzyny jest na tyle mała, że nie wpływa negatywnie na ekonomię jazdy na gazie i na tyle duża, że nie skraca żywotności wtryskiwaczy benzynowych. Na potrzeby kalkulatora przyjęto dotrysk na poziomie 25%.

( PLN )
( PLN )
( km )
( l )
( l )
( l )

W obliczeniach przyjmuje się średni kurs dolara: 3.82 zł oraz kurs euro: 4.33 zł.
Ze względu na bardzo szeroki zakres zastosowania produktu (do różnych typów pojazdów) nie uwzględniono wartości montażu.

diesel
Oszczędzasz:
0 miesięcznie
0 rocznie
koszt instalacji zwróci się po: 0 miesiącach
Oszczędzasz:
0 miesięcznie
0 rocznie
koszt instalacji zwróci się po: 0 miesiącach
Oszczędzasz:
0 miesięcznie
0 rocznie
koszt instalacji zwróci się po: 0 miesiącach